2013-2014 - Szkoły i przedszkole niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2013-2014

Przedszkole Leśna Kraina > Wieści z Leśnej Krainy


23.06.2014 r.

WYCIECZKA DO PAWŁOWA


Tego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego i mini ZOO, które znajduje się w Pawłowie. Bardzo ucieszyliśmy się, gdy zobaczyliśmy ile zwierząt mieszka w tym wyjątkowym miejscu. Dowiedzieliśmy się, że największym ptakiem żyjącym na świecie jest struś. Niestety nie potrafi latać, lecz za to potrafi bardzo szybko biegać. Mieliśmy okazję zobaczyć jajko strusia. Musimy przyznać, że jest ono zdecydowanie większe i dużo cięższe od jajka, które znosi kura. Spotkaliśmy także przepięknego pawia, który rozłożył przed nami kolorowe pióra. Widzieliśmy koniki, świnki, kozy, króliki, przepiórki, bażanty, papugi, a nawet lamę i osiołka. Na koniec  było ognisko z pieczonymi kiełbaskami i przejażdżka bryczką. Czas upłynął nam szybko i bardzo miło.

galeria zdjęć>>18.06.2014 r.

SPOTKANIE Z ARCYBISKUPEM Z AFRYKI

Dzisiaj w auli naszej szkoły gościliśmy abp Dieudonne Nzapalainga, który przyjechał do nas z bardzo daleka, z Republiki Środkowej Afryki. Dowiedzieliśmy się, że jest to biskup walczący o wolność, głoszący w dalekim kraju wiarę chrześcijańską. Biskup opowiedział nam o ciężkim życiu dzieci afrykańskich, które nie chodzą do przedszkola, nie maja zabawek i tak szczęśliwego dzieciństwa jak my. Ciemnoskóry biskup zaśpiewał z nami w różnych językach, także plemiennych, o miłości do Boga i wszystkie dzieci pobłogosławił.


galeria zdjęć>>9-13. 06. 2014 r.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM


W tym tygodniu hasło przewodnie w naszej grupie to „Spotkanie z książką”. Przypomnieliśmy sobie, jak należy obchodzić się z książkami, aby mogły służyć jeszcze dzieciom, które przyjdą do naszego przedszkola, kiedy my będziemy już uczniami. Wykonaliśmy zakładkę do książek, a najprzyjemniejszymi wydarzeniami w tym tygodniu było goszczenie naszych mam, które czytały nam o przygodach małego pieska Bobika. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom polecamy tę książeczkę, bo przygody pieska są wesołe i pouczające.

galeria zdjęć>>3.06.2014 r.

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

Dzisiaj autobusem pojechaliśmy do Straży Pożarnej. Dowiedzieliśmy się żeby zadzwonić do straży kiedy zauważymy pożar wystarczy znać numer 112 ale, żeby nie tracić cennego czasu lepiej jest zadzwonić pod numer 998. Oglądaliśmy samochody strażackie i ich wyposażenie. Jeżeli chcemy zostać strażakami to już teraz musimy nauczyć się odkładania wszystkiego na określone miejsce, bo na samochodach strażackich musi panować idealny porządek. Trochę przestraszyliśmy się syreny strażackiej , ale zjazd na rurze bardzo się wszystkim podobał.

galeria zdjęć>>FESTYN PRZEDSZKOLNY

Dnia 31.05.2014 o godz. 11.00  w Cielimowie odbędzie się Festyn Przedszkolny z okazji Dnia Dziecka połączony z Dniem Matki i Ojca. Serdecznie zapraszamy rodziców na występ przygotowany przez dzieci oraz atrakcje przygotowane nie tylko dla dzieci.

galeria zdjęć>>


23.05.2014r.

SPARTAKIADA ZDROWIA ZDROWIE TO SKARB

„Zdrowie to skarb”- pod takim hasłem przygotowywaliśmy się do spartakiady zdrowia. W tym dniu odbyły się konkurencje między trzema przedszkolami. Pierwsza konkurencja obejmowała wykonaną przez przedszkolaki pracę plastyczną, w drugiej musieliśmy wszyscy wykazać się wiedzą z zakresu dbania o zdrowie, a w trzeciej pokazaliśmy naszą sprawność fizyczną. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy, a kibice zdrowy poczęstunek w postaci owoców. wszyscy świetnie się bawili.KONKURS

DZIECI NIE JEDZĄ ŚMIECI

W kwietniu ogłosiliśmy konkurs na pracę plastyczną, którą mogliśmy wykonać z naszymi Rodzicami w domu. Tematem tych prac było zdrowe odżywianie, wiemy jak odżywianie jest ważne, żebyśmy się dobrze rozwijali i zdrowo rośli. Komisja oceniająca prace przyznała I miejsce i dwa wyróżnienia, ale wygrali wszyscy, bo lepiej poznali zasady prawidłowej diety.

galeria zdjęć>>

16.05.2014 r.

ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW W GRUPIE „MOTYLKI"

Dzisiaj do przedszkola przyszli nasi rodzice, aby zobaczyć, jak wyglądają zajęcia dydaktyczne w przedszkolu. Wysłuchali wraz z nami opowiadania o dumnym koguciku, posłuchali jak odpowiadamy na pytania naszej pani, mogli ocenić nasze zachowanie w przedszkolu. Rodzice mieli okazję zobaczyć jak potrafimy się skupić nawet na trudnym zadaniu i jak nam idzie liczenie. W nagrodę, że przyszli do przedszkola pozwoliliśmy im poczuć się przedszkolakami zapraszając  ich do wspólnych zabaw. Za wzorowe zachowanie w naszym przedszkolu rodzice otrzymali ordery w kształcie serca.

galeria zdjęć>>


14.05.2014 r.

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W GRUPIE „ŻABKI”

Tego dnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, którzy mogli obserwować  jak się bawimy i uczymy w przedszkolu. Podczas zajęć wszyscy razem wybraliśmy się na wiosenną wycieczkę na łąkę. Nasza Pani przygotowała wiele zadań, które z pomocą rodziców zostały prawidłowo rozwiązane. Na koniec wspólnie ułożyliśmy motylki z figur geometrycznych. Rodzice nie tylko zobaczyli jak wspaniale liczymy, rozwiązujemy zagadki czy też  rozpoznajemy kolory, ale również jak czujemy się w naszym przedszkolu
ZAJĘCIA OTWARTE

Serdecznie zapraszamy  wszystkich rodziców na zajęcia otwarte, które odbędą się:  
14.05.2014 r. o godz. 9.30 w grupie ŻABEK,
16.05.2014 r. również o godz. 9.30. w grupie Motyli


27.04.2014 r.

RODZINNY FESTIWAL RADOŚCI


Wielki Rodzinny Festiwal Radości na gnieźnieńskim Rynku to impreza, która miała na celu upamiętnienie pontyfikatu Jana Pawła II. My przedszkolacy rozmawialiśmy z naszymi paniami o tym wielkim Papieżu-Polaku, dlatego w tak ważnym dniu jak kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II postanowiliśmy wystąpić wraz z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej PORKOM na gnieźnieńskim Rynku i zaśpiewać i zatańczyć piękną piosenkę „Księga się zamyka”. Ponieważ był to dzień radości zatańczyliśmy również w rytmie disco.  W tym dniu reprezentowaliśmy nie tylko Przedszkole „Leśna Kraina”  im. Ireny Sendlerowej, ale również Szkoły PORKOM z czego jesteśmy bardzo dumni.

galeria zdjęć>>

23.04.2014r.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wyposażeni w worki i jednorazowe rękawiczki wyruszyliśmy sprzątać świat. Wiemy, że nie możemy, chociaż bardzo byśmy chcieli posprzątać całej planety, ale okolica przedszkola, która jest naszym „małym światem” stała się na pewno czystsza. Naszym wielkim marzeniem jest, żeby każdy dbał o swój „mały świat”, a przynajmniej go nie zaśmiecał.

galeria zdjęć>>


17.04.2014 r.

KONKURS
KURY, KURCZAKI I KOGUTY

Dzisiaj z naszymi paniami pojechaliśmy na konkurs organizowany przez MOK pt. „Kury, kurczaki, koguty”. W tym konkursie braliśmy również udział w ubiegłym roku, więc i tym razem nie mogło nas zabraknąć. Byliśmy pięknie przebrani za kurczaczki i wzbudzaliśmy sensację już w autobusie. Idąc na targ, gdzie odbywał się konkurs częstowaliśmy przechodniów cukierkami z życzeniami świątecznymi. Wszyscy miło się do nas uśmiechali i podziwiali nasz wygląd. Mimo, że nie zdobyliśmy głównej nagrody to super się bawiliśmy. Wróciliśmy do przedszkola zadowoleni, weseli i obdarowani dyplomami oraz łakociami.

galeria zdjęć>>

27.03.2014 r.

PRZEDSTAWIENIE pt. „CALINECZKA”

W tym dniu do naszego przedszkola przyjechał Teatr Lalkowy , który zabrał nas do świata niezwykłej dziewczynki o imieniu Calineczka. Maleńka, śliczna dziewczynka pomimo swych niewielkich rozmiarów miała ogromne, dobre serce. W trakcie podróży przeżyła wiele ciekawych przygód, między innymi uratowała jaskółkę przed zamarznięciem. Calineczka postąpiła szlachetnie. Swoim czynem pokazała nam jak ważne jest niesienie pomocy innym.


galeria zdjęć>>


27.03.2014 r.

„FIZYKA DLA SMYKA” - WIZYTA PANI PYTALSKIEJ

PANI PYTALSKA kolejny raz odwiedziła nasze przedszkole. Tym razem pokazała nam wiele ciekawych doświadczeń związanych z magnesem. Dowiedzieliśmy się, że magnesy mają bieguny, które mogą się przyciągać lub odpychać. Magnes powstaje ze skały, która nazywa się magnetyt. Próbowaliśmy oddziaływać magnesem na różne przedmioty, okazało się, że magnes przyciąga tylko metale i to nie wszystkie. Magnes nie przyciągnął puszki aluminiowej, srebrnego, ani złotego pierścionka. Kiedy już tyle dowiedzieliśmy się o magnesie, wyruszyliśmy na poszukiwanie przedmiotów do których się „przyczepi”. Wszystkim udało się znaleźć taki przedmiot.  


galeria zdjęć>>


21.03.2014 r.

ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA

POWITANIE KALENDARZOWEJ WIOSNY

Dzisiaj do przedszkola przyszliśmy ubrani bardzo kolorowo. Dominowały kolory wiosny: zielony, żółty oraz kwiatowe wzory. Bawiliśmy się w bociany i żabki, mówiliśmy o charakterystycznych cechach nowej pory roku, układaliśmy puzzle z wiosennymi obrazkami i śpiewaliśmy wiosenne piosenki. Aby uczcić PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY i ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA poszliśmy barwnym korowodem na długi spacer uliczkami osiedla. Przechodniów częstowaliśmy cukierkami, życząc im słoneczka i miłego dnia. Wszyscy, których spotkaliśmy byli dla nas bardzo mili, a pani ze sklepu obdarowała nas wielkanocnymi sikawkami. Było radośnie i kolorowo.


galeria zdjęć>>


18.03.2014 r.

DZIEŃ SŁOŃCA

Dzisiaj jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SŁOŃCA, dlatego do przedszkola przyszliśmy ubrani na żółto. Bawiliśmy się bardzo wesoło. Na początku przypomnieliśmy sobie, że SŁOŃCE jest wielką gwiazdą, która ogrzewa ZIEMIĘ, oglądaliśmy różne zdjęcia, na niektórych było prawdziwe Słońce, na innych takie jak rysują dzieci, piękne były zdjęcia zachodzącego słońca, które przypominały nam wakacje. Śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy przy wesołej muzyce, rozwiązywaliśmy zagadki. Dzień upłynął nam szybko i przyjemnie.12.03.2014 r.

WIZYTA W BIBLIOTECE

Dzisiaj byliśmy w Bibliotece Dziecięcej. Zajęcia w bibliotece nauczyły nas korzystania z zasobów tej instytucji. Pani bibliotekarka pokazała nam kartę biblioteczną, dzięki której można wypożyczać różne książki. Aby dostać taką kartę trzeba do biblioteki pójść z rodzicami. Pani wytłumaczyła nam jak ważne w czasie szukania odpowiedniej książeczki jest korzystanie z zakładki. Wiemy już, że wypożyczone książki trzeba szanować jak własne, żeby mogły długo służyć różnym dzieciom.


galeria zdjęć>>


7.03.2014 r.


DZIEŃ KOBIET

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy DZIEŃ KOBIET. Dowiedzieliśmy się, że jest to święto międzynarodowe, co oznacza, że kobiety i dziewczynki na całym świecie mogą w tym dniu czuć się jak księżniczki. My, dziewczynki, właśnie tak się dzisiaj czułyśmy. Chłopcy zaśpiewali nam „Sto lat” i dostałyśmy urocze upominki.

galeria zdjęć>>


WIZYTA U PANA ZEGARMISTRZA

Dzisiaj pojechaliśmy z wizytą do PANA ZEGARMISTRZA. Jest to człowiek, który potrafi naprawić każdy zegar. Oglądaliśmy u niego bardzo różne zegary i zegarki, niektóre z nich były bardzo stare, miały nawet sto lat. Były zegary, które głośno biły odpowiednią ilość razy do wskazywanej godziny. Pan zegarmistrz do naprawiania zegarów potrzebuje bardzo małych śrubokrętów, młoteczków, pincety i przede wszystkim lupy zegarmistrzowskiej, przez którą mogliśmy popatrzeć. Do wykonywania tego zawodu potrzeba, zdaniem zegarmistrza, wiele cierpliwości i opanowania.

galeria zdjęć>>

28.02.2014 r.

PRZEDSTAWIENIE „PINOKIO"


Dzisiaj do naszego przedszkola przyjechał Teatr Lalkowy. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Pinokio”. Przesympatyczne lalki przypomniały nam bardzo ważne zasady, których należy przestrzegać każdego dnia. My dobrze wiemy, że nie można kłamać  i rozmawiać z nieznajomymi, ale Pinokio nie wiedział. Przez swoją niewiedzę Pinokio miał same kłopoty i dopiero, kiedy zrozumiał jakie błędy popełniał i zmienił swoje postępowanie stał się szczęśliwym dzieckiem, takim jak my.


galeria zdjęć>>


27.02.2014 r.

SPOTKANIE Z PANEM STRAŻAKIEM

Dzisiaj w naszym przedszkolu odwiedził nas Pan Strażak. Opowiedział nam na czym polega jego praca, z jakich części składa się mundur strażacki, a także pokazał sprzęt ratowniczy, który wykorzystują strażacy w swojej pracy. Bardzo ucieszyliśmy się, gdy Pan Strażak pozwolił nam przymierzyć  mundur oraz hełm. Dzięki temu, chociaż na chwilę mogliśmy zamienić się w Strażaków. Ponadto nasz gość przypomniał nam do czego służy numer alarmowy i co trzeba powiedzieć zgłaszając zdarzenie. Na koniec spotkania otrzymaliśmy odznaki, które będą nam przypominać o tej niezwykłej wizycie. Pani obiecała, że jak zrobi się troszkę cieplej odwiedzimy Straż Pożarną.


galeria zdjęć>>


19-21.02.2014r.

GOŚCIE Z PRZEDSZKOLA
„POLNE KWIATY”


W tych dniach gościliśmy dzieci z przedszkola „POLNE KWIATY”. Nasze Panie zorganizowały wspólne zabawy i zawodach sportowe. Były cukierki, ciasteczka i soczki. Pomimo tego, że nie znaliśmy naszych gości wcześniej, to bawiliśmy się wspólnie całkiem zgodnie. Razem tańczyliśmy, śpiewaliśmy i uczestniczyliśmy w różnych konkurencjach. W trakcie zabaw było dużo śmiechu i radości. Dzieci wychodziły z naszego przedszkola zadowolone i uśmiechnięte.

galeria zdjęć>>


18.02.2014r.

WIZYTA W SCHRONISKU
DLA ZWIERZĄT


W dniach od 27.01.2014r. do 18.02.2014r. zbieraliśmy w przedszkolu karmę i koce dla bezdomnych piesków i kotków ze schroniska dla zwierząt. Dzisiaj z naszą Panią pojechaliśmy busem ofiarować zebrane artykuły. W schronisku dowiedzieliśmy się, że to co zebraliśmy to „kropla w morzu” potrzeb i „jedzonko”, które przywieźliśmy nie wystarczy nawet na jedno karmienie. Trochę nam się zrobiło smutno, że w schronisku przebywa aż tyle bezdomnych zwierzątek. Miłym prezentem dla schroniska była buda, którą zrobił tata Zuzi. Bardzo mu za to dziękujemy, jest naprawdę piękna.
DRODZY RODZICE!

Zbliża się okres ferii zimowych. Licząc na to, że spadnie śnieg proponujemy Państwu kilka propozycji jak radośnie i kształcąco bawić się z dziećmi w zimowej aurze.

ZIMOWE ZABAWY Z DZIECKIEM NA ŚNIEGU

dotleniają oraz hartują organizm. Kto z nas nie pamięta szaleńczych zjazdów na sankach, robienia orłów na śniegu czy rzucania śnieżkami do celu? Trzeba jednak pamiętać o takim ubraniu dziecka, które nie będzie przemakało i nie będzie krępowało jego ruchów oraz posmarować dziecku buzię kremem ochronnym. Zimowe zabawy z dzieckiem czas zacząć! By zimowe zabawy z dzieckiem nie skończyły się chorobą, warto zadbać o odpowiedni strój. Najlepsze będą ubrania z wodoodpornych i wiatroodpornych tkanin, dopasowane do ciała, lecz nie ograniczające ruchów dziecka. Kurtki i spodenki powinny być wykonane z impregnowanych tkanin i dodatkowo wyposażone w pas śnieżny i ściągacze przy rękawach oraz nogawkach, które chronią przed zimnem i wilgocią. Najmłodszym uczestnikom zabawy, którzy zimowy spacer spędzą na sankach, przydadzą się śpiworki, które zapewnią ciepło, zaś po odpięciu dolnej części, szybko zamienią się w kurteczkę. Zimowa garderoba powinna być jednocześnie ciepła, ale także lekka i przepuszczająca powietrze.

Pomysły na zimowe zabawy z dzieckiem:

SANKI – Wystarczy tylko spora górka, sanki  i zabawa gotowa. By uatrakcyjnić zabawę, dzieci mogą mieć za zadanie pokonanie specjalnie przygotowanego slalomu lub rywalizować w  konkursie na najdłuższy zjazd! Warto również wykorzystać taką zabawę w celu ćwiczenia orientacji malucha. Dziecko siedzi na sankach i zasłania sobie oczy, zaś druga osoba ciągnie pojazd do wyznaczonego celu. Kiedy dziecko uzna, że dotarli już na miejsce woła stop. Wygrywa ta osoba, która powie stop we właściwym momencie.
IGLOO – Które dziecko odmówiłoby sobie przyjemności zbudowania prawdziwego i jedynego w swoim rodzaju domku ze śniegu? Tym bardziej, że taka zabawa wymaga współpracy i jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu dla całej rodziny! Dodatkowo warto wyciągnąć z szafy łopatki, wiaderka i... foremki do piasku. Śnieg to bardzo plastyczny surowiec, z którego można ulepić nie tylko bałwana, ale także wyczarować fantastyczne figurki, zamki czy prawdziwe lodowe rzeźby.
RZUCANIE DO CELU – Zabawa w śnieżki w nieco innej formie. Na początek dziecko powinno ulepić zapas śnieżek. Następnie, każda osoba rzuca do wyznaczonego celu, mając po 3 próby. Wygrywa ta osoba, której śnieżki wylądują najbliżej wyznaczonego celu.
TROPIENIE – To prawdziwa gratka dla ciekawych świata maluchów. Najpierw rodzice zostawiają na śniegu swoje ślady. Warto, by tor był nieco zawiły, pełen przeszkód (zaspy na które trzeba się wspiąć; drzewa, które trzeba okrążyć; chodnik, który trzeba przeskoczyć). Na końcu toru warto ukryć jakiś skarb lub zabawkę, którą koniecznie trzeba uratować. Zadaniem malucha jest odnalezienie zguby, w jak najkrótszym czasie. Tę zabawę warto również zmodyfikować. Niech jedno z rodziców zacznie poruszać się po śniegu, zaznaczając swoje ślady. Zadaniem dzieci jest poruszanie się gęsiego za rodzicem, starając się postawić stopę tak, by zgrywała się ona ze śladem rodzica. Niektóre kroki mogą wymagać przeskakiwania niewielkich odległości, czy poruszania się na jednej nodze.
ORZEŁKI NA ŚNIEGU – To najbardziej popularna śniegowa zabawa. Dzieci kładą się na śniegu na plecach, ruszając rękami i nogami. W taki sposób powstają na śniegu fantastyczne rysunki. Gdy dzieci jest więcej warto zakryć jednemu z nich oczy, po czym kazać zgadywać, kto narysował danego orzełka.
GONIONY – Każdy z uczestników zabawy zahacza rękawiczkę o cholewkę buta, tak by część wystawała na zewnątrz. Zadaniem jest zebranie jak największej ilości rękawiczek, goniąc innych uczestników zabawy. Wygrywa ten, kto zgromadzi ich najwięcej.
ZGADYWANKA – Jednemu z uczestników zabawy wiążemy oczy szalikiem. Następnie podajemy rękawiczki i każemy zgadnąć do kogo one należą. By zabawa była bardziej atrakcyjna dziecko może również zgadywać jaki kolor miała dana rękawiczka.


DZIECIOM I ICH RODZICOM
ŻYCZYMY RADOSNEJ ZABAWY!!!30 stycznia 2014 r.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tego dnia gościliśmy w przedszkolu nasze ukochane BABCIE i naszych super DZIADKÓW. Przygotowaliśmy dla nich przedstawienie pt. „Jak to z babcią i dziadkiem było…”. W naszym przedstawieniu dziadkowie poznali się w przedszkolu, potem chodzili razem do szkoły i na dyskoteki, a na końcu się zakochali i pobrali. „Potem mieli dzieci, a ich dzieci także dzieci- czyli nas”. Przedstawienie bardzo się podobało, o czym świadczyły gromkie brawa i uśmiechy na buziach naszych gości. Zaprezentowaliśmy również Babciom i Dziadkom tańce z układem choreograficznym, których nauczyły nas nasze panie. Bardzo spodobał się utwór pt. Autostop, który przypomniał Dziadkom lata ich młodości. Dziadkowie otrzymali upominki i zaprosiliśmy ich na słodki poczęstunek, który był „dziełem” naszych rodziców.


galeria zdjęć>>27 stycznia 2014 r.

BALIK KARNAWAŁOWY


Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się Balik karnawałowy, magiczny i kolorowy. Sala była pięknie przyozdobiona balonami w różnych kolorach, a na naszych twarzach malował się uśmiech, ponieważ każdy z nas wcielił się w ulubioną postać. Zabawa była cudna, dużo tańca, konkursów i muzyki, a to za sprawą pewnej Pani w kapeluszu, która zabrała nas na Dziki Zachód. Dzięki niej poznaliśmy taniec kowbojski, a nawet nauczyliśmy się rzucać lassem, co sprawiło nam wiele radości. Dużo śmiechu było podczas przeciągania liny, ponieważ każda z drużyn chciała wygrać. Jak się okazało wszyscy zwyciężyli i otrzymali odznakę szeryfa. Pojawiły się też bańki mydlane, którymi zachwycały się również nasze panie. Na koniec zostaliśmy obdarowani prezentami, które bardzo nas ucieszyły. Szkoda, że wszystko co dobre tak szybko się kończy. Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejny bal.  


galeria zdjęć>>17 grudnia 2013 r.

PRZEDSZKOLNE SPOTKANIE PRZY CHOINCE

Dzisiaj do naszego przedszkola przyszli nasi kochani rodzice. Przygotowaliśmy dla nich przedstawienie świąteczne, które zostało nagrodzone wielkimi brawami. Otrzymaliśmy od Pana Dyrektora bombki z naszymi imionami, wszystkie one zawisną na choinkach w naszych domach. Z pasków z naszymi życzeniami zrobiliśmy piękny, kolorowy łańcuch, który ozdabia przedszkolną choinkę. Spędziliśmy miło czas przy stole zastawionym słodkościami śpiewając z najbliższymi kolędy.

galeria zdjęć>>


12 grudnia 2013 r.

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy autobusem do FABRYKI BOMBEK. Bardzo miła pani pokazała nam wszystkie etapy powstawania bombki. Dowiedzieliśmy się, że bombka powstaje ze szkła, a kształt bombce nadaje pan, który to szkło podgrzewa i odpowiednio w nie dmucha. Później bombka jest srebrzona i lakierowana, a następnie ręcznie malowana i ozdabiana brokatami. W sklepie z bombkami czuliśmy się jak w zaczarowanej krainie, pełnej błyskotek i bardzo kolorowej.

galeria zdjęć>>6 grudnia 2013 r.

MIKOŁAJKI

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy Mikołajki. Wysłuchaliśmy uważnie skąd pochodzi Święty Mikołaj, kto mu pomaga w przygotowywaniu upominków i skąd wziął się zwyczaj robienia podarunków w dniu imienin Mikołaja. Czekaliśmy z niecierpliwością, czy przyjedzie do nas Mikołaj i czy przywiezie nam prezenty, bo nie zawsze słuchaliśmy rodziców i naszych pań. Okazało się, że Mikołaj jest bardzo wyrozumiały i wszystkie dzieci bardzo kocha, dlatego za zaśpiewanie piosenki i obietnicę, że się poprawimy dostaliśmy upominki.


galeria zdjęć>>


4 grudnia 2013 r.

WYJŚCIE DO TEATRU IM. ALEKSANDRA FREDRY


Dzisiaj byliśmy w teatrze na przedstawieniu pod tytułem „Kopciuszek”. Większość z nas odwiedziła teatr nie po raz pierwszy. Dzieci, które w teatrze jeszcze nigdy nie były przestraszyły się trochę głośnej muzyki i dużej przestrzeni teatru. Spektakl bardzo się nam podobał, a po spektaklu mieliśmy zaszczyt zajrzeć za kulisy. Zobaczyliśmy tam ogromną ilość lamp, które pani przewodnik nazywała reflektorami, dużo różnych lin i dźwigni, które w czasie przedstawienia pozwalają na szybką zmianę dekoracji, to znaczy scenografii, atrapy różnych rzeczy i dowiedzieliśmy się, na czym polega praca suflera oraz inspicjenta.

galeria zdjęć>>


25 listopada 2013 r.

SWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


Dzisiaj do przedszkola przyszły z nami nasze MISIE. Bawiły się z nami bardzo wesoło. Na początku przypomnieliśmy historię pierwszego pluszaka, którą poznaliśmy w trakcie wizyty w bibliotece. Następnie każde dziecko przytuliło swojego misia najmocniej jak potrafiło, później zatańczyliśmy z naszymi misiami. Każdy, kto zna nasze panie wie, że nie mogło zabraknąć konkursu i pracy plastycznej. Układaliśmy, więc misiowe puzzle i wykonaliśmy piękne misie techniką origami.


galeria zdjęć>>

20 listopada 2013 r.

WIZYTA W BIBLIOTECE


Dzisiaj byliśmy w Bibliotece Dziecięcej. Pojechaliśmy tam autobusem, co było dla nas dodatkową atrakcją. Zajęcia w bibliotece dotyczyły zbliżającego się Święta Pluszowego Misia. Poznaliśmy historię powstania pierwszego pluszaka, zobaczyliśmy jak wiele jest książek opowiadających o przygodach różnych misiów, uczestniczyliśmy w konkursach na temat niedźwiadków i wysłuchaliśmy pięknego opowiadania o misiu i jego tacie, którzy bardzo lubili się przytulać. Czas upłynął nam szybko i bardzo miło.


galeria zdjęć>>

TEATR MORALITA Z KRAKOWA

Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu Królową Lu, która chciała zabrać nas na Smoczy Festyn. Jednakże nie mogła tego uczynić, ponieważ zgubiła bilet wstępu. W poszukiwaniu zaginionego biletu pomagał jej bardzo sympatyczny Misio Zdzisio oraz Błazenek. W trakcie poszukiwań nasi goście ostrzegali nas przed słodyczami, które w nadmiernych ilościach mogą wywołać różnego rodzaju bóle, między innymi bóle brzucha i  zęba. Królowa Lu przypomniała nam również, jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców, które zawierają wiele cennych witamin.  Ponadto podkreśliła, że nie tylko zdrowe odżywanie ale również aktywność fizyczna dobrze wpływa na nasze zdrowie.  16 listopada 2013 r.


W dniu dzisiejszym Pan Zbigniew Ziembiewicz reprezentujący AVIVA przekazał przedszkolakom prezenty Mikołajkowe i Gwiazdkowe. Dziękujemy i już dzisiaj zapraszamy Pana Zbigniewa na Mikołajki i Zabawę Gwiazdkową, które odbędą się w grudniu i styczniu w naszej "Leśnej Krainie".14 listopada 2013 r.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA


„Jestem sobie przedszkolaczek…" - łatwo powiedzieć. Dzisiaj przekonaliśmy się, że na tytuł PRZEDSZKOLAKA trzeba sobie zapracować. Musieliśmy śpiewać, tańczyć i jeszcze odpowiadać na różne pytania, a to wszystko przed publicznością. To nie było łatwe! Daliśmy sobie jednak z tym wyzwaniem radę i uroczyście zostaliśmy pasowani na PRZEDSZKOLAKA. Otrzymaliśmy dyplomy i prezenty. Byliśmy z siebie bardzo dumni.5 listopada 2013 r.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK


Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Panie zadawały nam pytania związane z różnymi bajkami, głównie z tymi, których słuchamy w przedszkolu. Wykazaliśmy się imponującą wiedzą. Próbowaliśmy naśladować naszych ulubionych bohaterów bajkowych, odgadnięcie, niektórych z nich okazało się dość trudne, jednak kiedy rysowaliśmy nasze ukochane postaci bajkowe, to pamiętaliśmy o wielu szczegółach związanych z przedstawianą postacią.

galeria zdjęć>>

30 października 2013 r.

HALLOWEEN


Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Halloween. Poznawaliśmy zwyczaje związane z tym świętem. Panie namalowały nam na twarzach symboliczne dynie, nietoperze, pajączki i duszki. Uczyliśmy się wierszyka związanego z Halloween i tańczyliśmy na miotle. Dużo śmiechu wywołały próby straszenia swoich kolegów. Mimo, że bardzo staraliśmy się zrobić groźną minę i wystraszyć inne dzieciaki, to im bardziej ktoś się starał tym więcej było śmiechu. Dzień minął nam w naprawdę fajnej atmosferze

galeria zdjęć>>

17 października 2013 r.

FILHARMONIA POMYSŁÓW


Tego dnia gościliśmy w przedszkolu Ministra AKUKUstycznej Republiki BIMBOMbastycznej. Ministrowi towarzyszyła bardzo sympatyczna jaskrawozielona smoczyca o imieniu Akuku. Wraz z naszymi gośćmi zwiedzaliśmy miasta, w  których mieszkały różne instrumenty: dęte, strunowe lub perkusyjne. Dzięki tej muzycznej przygodzie potrafimy określić rodzaje instrumentów na których gramy w przedszkolu. Nasze panie powiedziały nam, że Minister i Akuku będą odwiedzali nas raz w miesiącu. Bardzo się z tego cieszymy, bo przedstawienie było śmieszne i pouczające.


galeria zdjęć>>


10 października 2013 r.

ŚWIĘTO DRZEWA


Drzewo!!! Dzisiaj jest jego święto. Panie coś nam wspominały, że jest takie święto. Ale po, co?  Drzewa oczyszczają atmosferę, im więcej drzew wokół nas, tym czystsze powietrze. Miło jest spędzać czas wśród przyrody, dobrze też jest ją znać. Dzisiaj poznaliśmy owoce  oraz liście kasztanowca, dębu  jarzębiny. Wiemy również, jak wyglądają liście klonu i owoce leszczyny. Zrobiliśmy piękne drzewa jesienne w barwach czerwieni, brązów i żółci. Ta jesień jest prawdziwa czarodziejką kolorów.


galeria zdjęć>>


7 października 2013 r.

GOŚCIMY PANA POLICJANTA!!!


Tego dnia gościliśmy w przedszkolu Pana Policjanta. Nasz gość opowiedział nam o swojej pracy i pokazał akcesoria, które zawsze na służbie musi mieć przy sobie. Nie mogliśmy jednak dotknąć wszystkich przedmiotów, które pokazywał nam Pan Policjant ponieważ to byłoby niebezpieczne. Super bawiliśmy się z Naszym Gościem w „skrzyżowanie”. Pan Policjant stał na nieoświetlonym skrzyżowaniu, a my byliśmy samochodami. Gdyby nie pomoc naszych Pań to w pierwszych „rozwiązaniach krzyżówek” byłoby wiele kolizji. Po kilku próbach szło nam coraz lepiej. Niektórzy z nas z całkiem niezłym skutkiem zastąpili policjanta na skrzyżowaniu.

galeria zdjęć>>


29 września 2013 r.

ŚWIĘTO „PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

Dzisiaj pojechaliśmy z naszymi rodzicami do Cielimowa, gdzie czekało nas wiele atrakcji. Wraz z rodzicami braliśmy udział w licznych zabawach i konkursach, jedliśmy smaczne placki upieczone przez nasze kochane mamy, a później smażyliśmy kiełbaski i ziemniaki (samodzielnie wykopane na mini wykopkach) w ognisku. Ziemniaki jedliśmy z białym serem odpowiednio przyprawionym- to jest tak zwany „gzik”- danie wielkopolskie. Mieliśmy również czas i super miejsce na bieganie i zabawy z naszymi kolegami. Czas upłynął nam szybko w miłej atmosferze.

galeria zdjęć>>


16-20 września 2013 r.

OWOCE, WARZYWA!!!


W tym tygodniu przynosiliśmy do przedszkola owoce i warzywa. Poznawaliśmy ich nazwy, kształty, kolory oraz smaki. W czwartek z przyniesionych owoców zrobiliśmy pyszny sok, który smakował zupełnie inaczej niż „soki” kupowane w sklepie. Panie wytłumaczyły nam, że ten sok wygląda i smakuje zupełnie inaczej dlatego, że nie zawiera żadnych konserwantów, wody i cukru. W piątek poznaliśmy zasady prawidłowego żywienia, określaliśmy co dla naszego zdrowia jest dobre, a czego powinniśmy zdecydowanie unikać. Zrobiliśmy piękną piramidę żywieniową i okazało się, że każdego dnia w naszej diecie powinny znajdować się produkty zbożowe, owoce i warzywa oraz sery i wędliny. Chcielibyśmy przestrzegać tych zasad, ale niestety to cukierki smakują nam najbardziej.


galeria zdjęć>>


17 września 2013 r.

SPACER DO LASU

Dzisiejszego dnia była piękna pogoda, dlatego wybraliśmy się na spacer do pobliskiego lasu. Podczas wyprawy towarzyszył nam nasz przyjaciel - wąż spacerowy, który razem z nami zwiedzał okolice. W lesie widzieliśmy mnóstwo grzybów, które okazały się niejadalne. Nasza Pani pokazała nam, które grzyby są trujące, a które nadają się do zjedzenia. Po powrocie do przedszkola każdy z nas namalował to, co zobaczył w lesie.


galeria zdjęć>>

DRODZY RODZICE!

13.09.2013

W tym dniu grupa Motyli i Biedronek planuje wyjazd do EsTeDe o godz. 9.15 (to jest godzina odjazdu autobusu nr 17). Obejrzymy wystawę związaną z leśnictwem. Jeżeli pogoda pokrzyżuje nasze plany, to informujemy Państwa, że wystawę można odwiedzić jeszcze w sobotę w godz. od 10.00 do 14.00.


28.09.2013 (sobota)

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA - spotykamy się o godz.10.00 w Cielimowie (w miejscu byłego wigwamu). Pan leśniczy przygotuje drewno na ognisko. Będziemy piec ziemniaki i kiełbaski. Kiełbasę prosimy zorganizować sobie we własnym zakresie w zależności od liczebności uczestników z danej rodziny. Dzieciom 26 lub 27 września (zależy od pogody) zorganizujemy „mini wykopki”, dlatego prosimy, aby dzieci 26 września przyniosły do przedszkola koszyczki do zbierania ziemniaków. Ziemniaki, które uzbierają dzieci i przywiozą do domu  prosimy podgotować, a do miękkości dopieczemy je w ognisku. Z każdej grupy prosimy rodziców o zadeklarowanie chęci zrobienia „gziku” do ziemniaków lub upieczenia blachy ciasta. Przedszkole ze swej strony zorganizuje ciepłe napoje, dodatki do kiełbasek, naczynia jednorazowe i słodycze dla dzieci. Mamy nadzieję, że lepiej się poznamy i miło spędzimy czas.6 września 2013 r.

WIELKIE CZYTANIE A. FREDRY

Razem z naszą panią pojechaliśmy dzisiaj przed budynek Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie. Było tam mnóstwo dzieci. Wszyscy słuchaliśmy wierszy tego poety, czytanych przez dorosłych. Usłyszeliśmy historię Pawła i Gawła, którzy mieszkali w jednym domu. Gaweł urządzał w swoim domu polowania i nie chciał słuchać próśb Pawła, który chciał trochę ciszy. Kiedy Gaweł spał, zaczęła woda kapać mu na głowę, pobiegł do Pawła i przez dziurkę od klucza zobaczył, że ten łowi ryby w pokoju. My przedszkolacy już dobrze wiemy, że nie wolno czynić drugiemu co tobie niemiłe. Usłyszeliśmy również inne wiersze A. Fredry: „Motyl”, „Koguty”, „Małpa w kąpieli”. W przerwach między czytaniem uczestniczyliśmy w zabawach, które wymyślała znana nam już pani z biblioteki, do której chodzimy czasami na zajęcia. Bardzo nam się podobało. Szkoda tylko, że tak krótko to trwało.

galeria zdjęć>>


ZAPROSZENIE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW

DZIECI PRZEDSZKOLNYCH


NA SPOTKANIE INFORMACYJNO
ORGANIZACYJNE,

które odbędzie się dnia
26 sierpnia 2013r. o godz. 16.30
Kontrola Wielkopolkskiego Kuratora Oświaty

 - protokół kontroli Przedszkola "Leśna Kraina" przeprowadzonej w dniu 5 sierpnia 2013 r. przez wizytatora Kuratorium Oświaty w Poznaniu

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego