2020/2021 - Szkoły i Przedszkole Niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

2020/2021

Szkoła Podstawowa > Aktualności

- Szkoła Podstawowa PORKOM


30 września 2020 r. - Dzień Chłopaka

Z okazji dzisiejszego święta uczniowie klas I-III udali się na pyszny deser do Caffe Bistro Zielony Stół w Gnieźnie. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za tak miłe przyjęcie. Wszystkim chłopakom dużym i małym życzyć dziś , by byli wspaniali. Spełnienia marzeń, uśmiechu, radości. Wspaniałych wrażeń i dużo miłości. Dużo słodyczy, życia pięknego i wszystkiego najlepszego!


galeria>>


29 września 2020 r. - Lapbook jesienny

Lapbook to postać interaktywnej książki tematycznej, w której treści możemy prezentować w dowolnej postaci: tekstu, rysunków, ilustracji, map, wykresów itp. Opracowywane materiały umieszczone są w książce w różnej postaci - są widoczne bezpośrednio po otwarciu lub dotarcie do nich wymaga np. otwarcia koperty, rozwinięcia rulonu, rozłożenia harmonijki, otworzenia książeczki, zaglądnięcia do kieszonki itp. Uczniowie klasy trzeciej w bardzo kreatywny sposób podsumowali swoją wiedzę dotyczącą jesieni, wykorzystując tę technikę. W postaci samodzielnie przygotowanej książeczki przedstawili informacje dotyczące: jesiennych warzyw, owoców, zwierząt.


galeria>>23 września 2020 r. - Żabki

Dziś podczas zajęć z edukacji technicznej uczniowie klasy trzeciej wykonywali żabki. Zadanie wydawało się na początku dość proste i dzieci z entuzjazmem zabrały się do pracy. Jak zwykle kreatywność naszych podopiecznych była ogromna :-) Podczas lekcji powstały: Żaba Tancerka Hula, Żabson Szymonex i Żabka Pani Brokatowa.


galeria>>


22 września 2020 r. - „Czytam z klasą.  Lekturki spod chmurki”

W tym roku uczniowie naszej szkoły także przystąpili do projektu edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja projektu edukacyjnego ma zasięg międzynarodowy i skierowana jest do uczniów klas I-III. Poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębią wiedzę na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę. W roku szkolnym 2020/2021 postacią przewodnią po projekcie stanie się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą.

galeria>>10 września 2020 r. - Sport to zdrowie

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Na zajęciach wychowania fizycznego nie jest nigdy nudno, szczególnie, gdy jest dużo dzieci chętnych do zabawy oraz sprzyjająca pogoda. Młodsze dzieci podczas lekcji ćwiczyły zręczność podczas gier i zabaw, starsi uczniowie z kolei kształtowali koordynację wzrokowo-ruchowąoraz siłę mięśn i ramion.

galeria>>


9 września 2020 r. - Poznajemy znaki drogowe


Dziś podczas zajęć uczniowie klasy trzeciej udali się na spacer po okolicy. Nie był to jednak zwyczajny spacer, dzieci bowiem podczas swej pieszej wycieczki poznawały znaki drogowe: ostrzegawcze, zakazu, nakazu oraz informacyjne. Nasi podopieczni ćwiczyli także zasady prawidłowego przejścia przez jezdnię.

galeria>>


2 września 2020 r. - Pierwsze zajęcia

Pierwszy dzień nauki szkolnej upłynął naszym podopiecznym na zajęciach organizacyjnych. Uczniowie tworzyli klasowe zasady, w których pojawiły się nowe hasła, np. zachowujemy dystans i odstępy między sobą czy często myjemy i dezynfekujemy ręce. Ponadto dzieci opowiadały o swoich wakacyjnych przygodach oraz wspólnie z nauczycielami zapoznali się z planem pracy na kolejny rok szkolny.


galeria>>


1 września 2020 r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Dziś odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Z uwagi na obowiązujący stan epidemiczny było to rozpoczęcie inne niż zwykle. Zrezygnowaliśmy ze wspólnego spotkania na dziedzińcu szkoły, ograniczając się do przekazania niezbędnych informacji w formie krótkich spotkań uczniów z wychowawcami klas.WITAJ SZKOŁO!!!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020 r. we wtorek według następującego harmonogramu:

- klasa 1
godz. 10.00 (wychowawca p. Lucyna Wendland) sala nr 0 (za sekretariatem),
- klasa 2
godz. 10.00 (wychowawca p. Lucyna Wendland) sala nr 0 (za sekretariatem),
- klasa 3
godz. 10.00 (wychowawca p. Patrycja Janka) sala nr 7,
- klasa 4
godz. 11.00 (wychowawca p. Gabriela Wilkosz) sala nr 1,
- klasa 5
godz. 11.00 (wychowawca p. Gabriela Wilkosz) sala nr 1,
- klasa 6
godz. 11.00 (wychowawca p. Błażej Ostach) sala nr 5,
- klasa 7
godz. 10.30 (wychowawca p. Patrycja Janka) sala nr 2,
- klasa 8
godz. 10.30 (wychowawca p. Błażej Ostach) sala nr 3,
- klasa 1 liceum
godz. 10.30 (wychowawca p. Mirosława Morańda) sala nr 1.

Przypominamy, że na terenie placówki obowiązuje reżim sanitarny (maseczki, dezynfekcja rąk, bezpieczna odległość).


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego