Aktualności - Szkoły i przedszkole niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Szkoła Podstawowa

-  Szkoła Podstawowa PORKOM


21 października 2021 r. - Wyjazd edukacyjny do Ekologicznego Gospodarstwa KÓZKA


Dziś odbył się wyjazd edukacyjny do Ekologicznego Gospodarstwa "Kózka" położonego na skraju wsi Łubowo. Uczniowie naszej szkoły brali udział w zbiorach ziemniaków. Dzieci wykopywały ziemniaki za pomocą starej oryginalnej motyki. Podczas pobytu na wsi dzieci uczestniczyły także w żywej lekcji przyrody.  Podsumowaniem spotkania było tradycyjne ognisko z pyrą i gzikiem. Wyjazd odbył się w ramach projekty pn. „Lepszy start uczniów Szkoły Podstawowej PORKOM im. Ireny Sendlerowej w Gnieźnie”.


galeria>>


AKCJA #WszystkoGra

Nasza szkoła włącza się w zbiórkę #WszystkoGra organizowaną przez Justynę Bielecką, Justyna - waleczna dziewczyna. Zbiórka w szkole trwa do 6 grudnia. Zbieramy przede wszystkim gry planszowe oraz puzzle i kolorowanki. POMÓŻMY! Razem możemy naprawdę wiele dobrego zdziałać.


galeria>>


14 października 2021 r. - Dzień Edukacji Narodowej


14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień Nauczyciela. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. W tym roku uczniowie klasy siódmej przygotowali prezentację multimedialną przedstawiającą nauczycieli pracujących w naszej szkole. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Czy znasz swojego nauczyciela?”. Zadaniem konkursowym było odgadnięcie imion i nazwisk nauczycieli na podstawie ich fotografii z dzieciństwa. Zadanie okazało się dość trudnym wyzwaniem, ale również wyśmienitą zabawą. Podczas krótkiego apelu Pani Dyrektor przedstawiła także wyniki odbywającego się w naszej placówce plebiscytu. Tytuł najmilszego nauczyciela otrzymała Pani Patrycja Janka, najzabawniejszym nauczycielem okazał się Pan Tomasz Stanowski, tytuł najbardziej wymagającego nauczyciela przypadł Pani Magdalenie Krawczyk, miano ulubionego nauczyciela otrzymała Pani Patrycja Janka.

galeria>>



Wrzesień w szkole


Za nami pierwszy miesiąc nauki. Był niezwykle intensywny i radosny. Uczniowie bardzo szybko się zintegrowali. Młodsze dzieci spędzały aktywny czas na świeżym powietrzu, szukając pierwszych oznak jesieni. Uczestniczyli także w jesiennej sesji zdjęciowej. Starsi uczniowie podczas zajęć tworzyli ciekawe prace plastyczne oraz mapy myśli. Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniosą kolejne miesiące nauki :)

galeria>>



30 września 2021 r. - Dzień Chłopaka

Dziś obchodziliśmy bardzo ważne święto - Dzień Chłopaka. Klasy I-IV z tej okazji udały się do kina na film animowany pt. „Wielka stopa 2: W rodzinie siła”. Uczniowie pozostałych klas świętowali w szkole. Dziewczyny z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i wręczyły swoim klasowym kolegom małe upominki.


galeria>>



12 września 2021 r. - Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i  matki Elżbiety Róży Czackiej

Rok 2021 ogłoszony został rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jego punktem kulminacyjnym będzie 12 września 2021 msza beatyfikacyjna. W tym samym czasie do godności błogosławionej zostanie wyniesiona także matka Elżbieta Róża Czacka - założycielka Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Stefan Wyszyński to polski duchowny rzymskokatolicki, arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski oraz prymas Polski w latach 1948
1981, zwany Prymasem Tysiąclecia, kapelan duszpasterstwa Wojska Polskiego. Pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego. Twórca akcji duszpasterskich: Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego czy Wielkiej Nowenny Tysiąclecia, inwigilowany przez Słuzbę Bezpieczeństwa oraz umieszczony w miejscu odosobnienia przez władze komunistyczne PRL.


galeria>>


7
września 2021 r. - Zajęcia wychowania fizycznego

Ruch na dworze jest
bardzo ważny dla organizmu człowieka, w szczególności młodego. Dziecko powinno spędzać czas na świeżym powietrzu jak najczęściej. Sprzyjająca pogoda pozwoliła, aby zajęcia wychowania fizycznego odbyły się na dworze. Nasi uczniowie w tym tygodniu ćwiczyli na siłowni znajdującej się w pobliżu naszej szkoły.

galeria>>



1 września 2021 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022


P
o dwóch miesiącach wakacji uczniowie wrócili do szkoły. Inauguracja nowego roku szkolnego w naszej placówce wyglądała nieco inaczej niż zwykle. Uczniowie z zachowaniem reżimu sanitarnego  (bezpieczna odległość, maseczka, dezynfekcja rąk) spotkali się jedynie z wychowawcami klas.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego