Wieści z Leśnej Krainy - Szkoły i przedszkole niepubliczne Gniezno www.porkom.com.pl

Szukaj na stronie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wieści z Leśnej Krainy

Przedszkole Leśna Kraina

- Przedszkole Leśna Kraina


Teatrzyk
12.05.2022 r.

Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk HERBI z przedstawieniem pt. „Dyzio o zdrowie dba”. Aktorzy w niezwykle zabawny sposób przekazali nam, jak należy dbać o zdrowie. Przedstawienie wywołało na naszych twarzach uśmiechy, dlatego nagrodziliśmy artystów gromkimi brawami.

galeria>>Spotkanie z iluzjonistą
11.05.2022 r.


Dziś nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. Był to iluzjonista, który oczarował nas swoimi sztuczkami. Sami mogliśmy na moment stać się asystentami iluzjonisty i pomagać podczas wykonywania sztuczek.

galeria>>DZIEŃ BIBLIOTEKARZA
10.05.2022 r.


10 maja z okazji Dnia Bibliotekarza wybraliśmy się z wizytą do biblioteki publicznej na ul. Kruczej. Mieliśmy okazje wysłuchać na czym polega praca bibliotekarza oraz przypomnieć sobie zasady korzystania z biblioteki. Na koniec Pan przeczytał nam bajkę, która poprawiła wszystkim humory.

galeria>>Dzień Ziemi
22.04.2022 r.


Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczyliśmy się jak dbać o naszą planetę. Wiemy, że trzeba segregować śmieci i co to jest recykling. Wiemy też, że należy oszczędzać wodę i papier, żeby nie zniknęły jeziora i lasy. Wszyscy chcemy, żeby nasza Ziemia była piękna i chcemy oddychać świeżym powietrzem.

galeria>>Spotkanie z leśnikiem
5.04.2022 r.


Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziły dwie panie w zielonych strojach. Opowiadały o swojej pracy, okazało się, że pracują w lesie, dbają o leśne rośliny i zwierzęta. Panie Leśniczki pokazały nam liście i owoce wielu drzew, niektóre sami potrafiliśmy nazwać bo często spacerujemy po lesie i obserwujemy przyrodę.

galeria>>Dzień Tęczy
4.04.2022 r.


Dzisiaj w przedszkolu rozmawialiśmy o tęczy. Obejrzeliśmy film, z którego dowiedzieliśmy się jak powstaje to cudowne zjawisko, następnie wykonaliśmy doświadczenia z kolorami i namalowaliśmy śliczne tęcze.

galeria>>Wizyta w bibliotece
1.04.2022 r.

Dzisiaj wybraliśmy się na wizytę do dziecięcego oddziału biblioteki publicznej przy ul. Mieszka I. Mieliśmy możliwość wysłuchania legend ukraińskich oraz poznania zasad korzystania z biblioteki.

galeria>>Dzień Muffinki
31.03.2022 r.

Dzisiaj z okazji Dnia Muffinki piekliśmy w przedszkolu te pyszne babeczki. Starannie odmierzyliśmy potrzebne składniki, wszystko wymieszaliśmy a potem patrzyliśmy jak pięknie rosną w piekarniku. W sali  unosił się cudowny zapach i nie mogliśmy się doczekać kiedy zjemy nasz wypiek.

galeria>>Powitanie wiosny
21.03.2022 r.

W poniedziałek 21 marca z radością świętowaliśmy powitanie wiosny. W naszym przedszkolu przygotowania do tego dnia zaczęły się już wcześniej. Sale i korytarze zmieniły swój wystrój, a Panie przygotowały dla nas kolorowe opaski z motylkami. Świętowanie powitania nowej pory roku rozpoczęło się od spaceru podczas którego szukaliśmy oznak wiosny. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy wiosenne piosenki. Mamy nadzieje, że nasze starania sprawią, że wiosna zostanie z nami na dobre.

galeria>>Dzień Motyla
14.03.2022 r.

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Motyla. Poznaliśmy cykl życia motyla. Młodsi koledzy wykonali pyszne ciasteczka w kształcie motylków, starsze stworzyły model przestrzenny cyklu życia tego niezwykłego owada.

galeria>>Wycieczka do centrum miasta
9.03.2022 r.


W środę, w ramach realizacji projektu MAGICZNA MOC BAJEK wybraliśmy się na wycieczkę do centrum miasta w celu poszukiwania zabytków. Tego dnia pogoda nam dopisała, a cel wycieczki został zrealizowany. Pełni zadowolenia powróciliśmy do przedszkola. Już czekamy na kolejne wyzwania.

galeria>>Dzień Kobiet
8.03.2022 r.


Jak co roku 8 marca  świętowaliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ KOBIET. Tego dnia nie zabrakło ciepłych słów pod adresem naszych pań, jak również koleżanek z przedszkola. Przygotowane zabawy i upominki sprawiły dziewczynkom dużo radości.

galeria>>Dzień Pisarza
3.03.2022 r.

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pisarza. Celem spotkania było upowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci, poprzez zapoznanie się z twórczością znanych pisarzy. Mieliśmy możliwość samodzielnego stworzenia książeczek.

galeria>>Dzień Dinozaura
24.02.2022 r.

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Tego dnia poznaliśmy prace paleontologa oraz  mieliśmy możliwość przeniesienia się w czasy mezozoiku. Panie przygotowały dla nas wiele rozwojowych zabaw, w których główną rolę odgrywały prehistoryczne gady.

galeria>>Dzień Kota
17.02.2022 r.

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kota. Tego dnia braliśmy udział w wesołych „kocich zabawach”, poznaliśmy zwyczaje kotów domowych i dzikich oraz wykonaliśmy kreatywne prace plastyczne.

galeria>>Walentynki
14.02.2022 r.

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki, czyli święto zakochanych. Tego dnia przyszliśmy ubrani na czerwono i różowo. Każdy z nas wykonał kartkę walentynkową dla osoby, którą kocha lub lubi.

galeria>>Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112
11.02.2022 r.


Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Dowiedzieliśmy się kiedy należy użyć numeru 112 oraz jaką pomoc możemy uzyskać po wykonaniu telefonu.

galeria>>DZIEŃ ROGALIKA
31.01.2022 r.


Dziś nasze przedszkole pachniało smakowitymi rogalikami, które zrobiliśmy z ciasta francuskiego i czekolady. Najprzyjemniejszym punktem dzisiejszej pracy było zjedzenie własnoręcznie przygotowanej słodkiej przekąski.

galeria>>WIZYTA W DOMU POMOCY SPOECZNEJ
(WYSTĘP Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA)
21.01.2022 r.

W ramach zaproszenia przez DPS w Gnieźnie wystąpiliśmy przed mieszkańcami prezentując przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasz występ sprawił wiele radości zarówno nam, jak i widowni. Za piękny występ otrzymaliśmy słodki upominek i gromkie brawa.

galeria>>DZIEŃ POPCORNU
19.01.2022 r.


19 stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Popcornu. W naszym przedszkolu nie brakuje wielbicieli tego przysmaku. Tego dnia mięliśmy okazję poznać sposób uprawiania kukurydzy. Własnoręcznie wykonaliśmy pojemniki na popcorn, jednak najwięcej radości przyniosło nam zorganizowane przez Panie kino. Podczas zabawy w kino mieliśmy okazje kupić bilety, popcorn a nawet wybrać sobie miejsce na sali kinowej.

galeria>>DZIEŃ PIZZY
17.01.2022 r.


Dziś nasze przedszkole zamieniło się we włoską pizzerię, a to wszystko z okazji Dnia Pizzy. Tego dnia poznaliśmy etapy przygotowania pizzy i sami uczestniczyliśmy w jej przygotowaniu. Na koniec ze smakiem skosztowaliśmy efekty naszej pracy.

galeria>>DZIEŃ KOSZULI
13.01.2022 r.

Koszula doczekała się swojego święta w naszym przedszkolu. W ramach obchodzonego święta, każdy z nas przyszedł dziś do przedszkola w koszuli. Poznaliśmy etapy powstania koszuli, wiemy już z jakich elementów się składa oraz wykonaliśmy pracę plastyczną, w której koszula odgrywała główną rolę.


galeria>>BAL KARNAWAŁOWY
5.01.2022 r.


Był to jeden z bardziej niezwykłych i oczekiwanych dni w naszym przedszkolu. Każdy tego dnia mógł zamienić się w kogoś innego. Na baliku pojawiły się księżniczki, superbohaterowie, piraci, rycerze, szkielety, wróżki, a nawet Indianie. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka sprawiły, że był to dzień pełen dobrej zabawy.

galeria>>ILUZJONISTA
5.01.2022 r.

Dziś nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. Był to iluzjonista pan Arkadiusz Gwizdała. Mieliśmy możliwość przenieść się w świat magii. Artysta pokazał nam również sztuczki, które sami możemy wykonać w domu. Dodatkowo wyczarował na naszych twarzach uśmiechy, które były na nich przez cały dzień.

galeria>>DZIEŃ SŁOMKI DO PICIA
3.01.2022 r.

Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Słomki. Był to dzień pełen ćwiczeń usprawniających nasz aparat artykulacyjny, ale również rozwijających naszą wyobraźnie. Tego dnia nie tylko przenosiliśmy przedmioty za pomocą zasysania czy też dmuchania, ale również wykonaliśmy pracę plastyczną z zastosowaniem słomki.

galeria>>WIGILIA PRZEDSZKOLNA
22.12.2021 r.


Dziś w naszym przedszkolu odbyły się spotkania wigilijne. W powietrzu było czuć zapach pierniczków, a przestrzeń wypełniały dźwięki kolęd oraz życzeń. Tego dnia odwiedził nas również długo wyczekiwany gość, czyli Gwiazdor. Oprócz świątecznej paczki otrzymaliśmy również słodkie upominki od Zarządu Fundacji.


DZIEŃ OPTYMISTY
17.12.2021 r.


Dziś w ramach projektu Magiczna Moc Bajek zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu po raz pierwszy Dzień Optymisty. Był to niezwykle kolorowy, radosny i pełen dziecięcych uśmiechów dzień. Z tej okazji przeprowadziliśmy pogadankę na temat optymizmu, dowiedzieliśmy się kim jest optymista oraz wykonaliśmy optymistyczne emotikony.

galeria>>


PIECZENIE PIERNIKÓW
10.12.2021 r.


Dzisiaj w przedszkolu piekliśmy pierniki. Z tego powodu wokół unosił się zapach korzennych przypraw. Poznaliśmy składniki cudownego, świątecznego przysmaku i wiemy już jak wyczarować pyszne pierniczki.

galeria>>MIKOŁAJKI
7.12.2021 r.

Zgodnie z grudniową tradycją dzisiaj do przedszkola przybył pomocnik Świętego Mikołaja, który wręczył dzieciom słodki upominek. Po wizycie miłego gościa każda z grup ubrała choinkę oraz świątecznie udekorowała salę.


galeria>>ANDRZEJKI
30.11.2021 r.


Andrzejki to święto czarów i magii. Tego dnia przy pomocy różnych przedmiotów mogliśmy dowiedzieć się co czeka nas w przyszłości, braliśmy udział w zabawach andrzejkowych oraz przenieśliśmy się w magiczny świat wróżb. Poznaliśmy tradycje i zwyczaje andrzejkowe, bawiliśmy się i tańczyliśmy przy muzyce z repertuaru dziecięcego.

galeria>>DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25.11.2021 r.


Dzisiaj braliśmy udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Do przedszkola przynieśliśmy swoje ulubione misie. Zabawę rozpoczęliśmy od przedstawienia każdego z ulubionych pluszaków. Poznaliśmy historię powstania pierwszego pluszowego misia, braliśmy udział w przygotowanych dla nas atrakcjach, zabawach ruchowych i plastycznych oraz z przyjemnością degustowaliśmy słodki miodek.

galeria>>DZIEŃ KREDKI
22.11.2021 r.


Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kredki. Kredka to przedmiot, który towarzyszy nam codziennie, dlatego postanowiliśmy uczcić jej święto poprzez zabawy tematyczne oraz eksperymenty. Był to niezwykle kolorowy dzień w naszym przedszkolu.

galeria>>DZIEŃ MYSZKI MIKI
18.11.2021 r.


Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Myszki Miki ,  bohatera kreskówek Walta Disneya. Z tej okazji oglądaliśmy film na temat tej najbardziej znanej myszki na świecie. Dzięki niemu nie tylko poznaliśmy historię Miki, ale także jej przyjaciół. Z przyjemnością będziemy wracać do disnejowskich bajek.

galeria>>KARTKA DLA SENIORA
17.11.2021 r.


W ramach projektu Magiczna Moc Bajek wykonaliśmy kartki z życzeniami i pozdrowieniami dla Seniorów. Nasze kratki trafiły do podopiecznych Gnieźnieńskiego Klubu Seniora. Bardzo chcieliśmy sami dostarczyć przesyłkę, ale ze względu na obostrzenia oraz bezpieczeństwo Seniorów i nasze życzenia przekazała pani Magda.


galeria>>


DZIEŃ JEŻA
10.11.2021 r.


Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Jeża. Przy okazji tego święta  dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tego sympatycznego zwierzątka. Wiemy już, że jeże są pod ochroną oraz  jaką rolę w środowisku pełnią, co im zagraża i jak im pomóc.  Tańczyliśmy, ćwiczyliśmy i wykonywaliśmy piękne  prace plastyczne .  

galeria>>DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
5.11.2021 r.


Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Każdy mógł dzisiaj przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Podczas trwania zabawy mieliśmy okazję brać udział w wielu konkursach, zabawach ruchowych oraz tańcach. Wspólna zabawa w miłej i bajkowej atmosferze sprawiła nam wiele radości.

galeria>>SPOTKANIE Z DZIADKAMI
MOTYLKI I BIEDRONKI
3.11.2021 r.


W ramach projektu Magiczna Moc Bajek dzieci z grupy Motylki i Biedronki spotkały się dziś ze swoimi dziadkami. Świetnie się bawiliśmy spędzając czas ze swoimi bliskimi wspólnie dekorując i jedząc ze smakiem upieczone w przedszkolu ciasteczka. Dziękujemy dziadkom i babciom za ten wspólny czas .

galeria Motylki>>

galeria Biedronki>>CHEMICZNE SHOW
29.10.2021 r.


Dzisiaj w przedszkolu oglądaliśmy spektakl, podczas którego prezentowane były ciekawe eksperymenty chemiczne. Do niektórych z nich byliśmy zapraszani jako asystenci.  Niezwykłym zakończeniem pokazu było pojawienie się szalonej piany, która nieustannie wydobywa się z kolby.

galeria>>SPOTKANIE Z DZIADKAMI
WIEWIÓRKI
28.10.2021 r.


Dzisiaj w ramach projektu Magiczna Moc Bajek, odbyło się spotkanie z dziadkami. Wspólnie dekorowaliśmy, wcześniej upieczone w przedszkolu ciasteczka. Czas spędzony wspólnie, sprawił nam wiele radości.

galeria>>JAŚ I MAŁGOSIA
25.10.2021 r.


Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy teatrzyk kukiełkowy, który przedstawił nam bajkę pt. Jaś i Małgosia. Przedstawienie bardzo nam się podobało i wiele nas nauczyło. Po przedstawieniu wzięliśmy udział w sesji zdjęciowej w jesiennej scenerii.

galeria>>DZIEŃ KUNDELKA
25.10.2021 r.


Dzięki dobrym sercom, empatii i wrażliwości na krzywdę zwierząt udało się zebrać w naszym przedszkolu, na rzecz zwierząt ze schroniska w Gnieźnie 85 kg karmy oraz kilkanaście niezbędnych akcesoriów. Serdecznie dziękujemy naszym kochanym przedszkolakom i ich rodzicom. To naprawdę wielki gest w tym ważnym dla kundelków dniu.


galeria>>PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
22.10.2021 r.


Dzisiaj było bardzo ważne wydarzenie. Na przedszkolaka zostały pasowane dzieci, które dołączyły do naszej społeczności i zostały Motylkami, Biedronkami lub Wiewiórkami. Dziękujemy pani Mirosławie Krzyśce za wzruszające słowa przekazane w liście do dzieci i rodziców. Dzieci, żeby pokazać, że są gotowe na zaszczyt pasowania przedstawiły swoje umiejętności: śpiewały, recytowały, tańczyły i złożyły uroczystą przysięgę. Z przyjemnością gościliśmy naszych rodziców, którzy nagradzali nasze występy gromkimi brawami, uczestniczyli we wspólnych zabawach i złożyli przyrzeczenie, że będą nas wspierać i często przytulać. Uroczystego pasowania dokonała pani dyrektor Dorota Lisiecka, a dyplomy i prezenty wręczyli nam Wychowawcy.

galeria>>


DZIEŃ BEZ SKARPETEK
21.10.2021 r.


Dzisiaj świętowaliśmy "Dzień bez skarpetek". Przy okazji tego święta poznaliśmy historię pewnej skarpetki. Świetnie bawiliśmy się podczas masażyków, malowania stopami, zajęć zręcznościowych z balonami, klamerkami i woreczkami. Dużym przeżyciem było pokonanie toru sensorycznego przygotowanego przez naszych opiekunów.

galeria>>


DZIEŃ DRZEWA
11.10.2021 r.


Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od rozmów o drzewach, o tym jakie są ważne, jaką ważną rolę odgrywają w środowisku. Super bawiliśmy się podczas wariacji plastycznych, jesteśmy bardzo dumni z prac, które powstały. Nasze drzewa długo będą ozdobą w salach.

galeria>>SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ
27.09.2021 r.


Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy Panią Policjantkę i Pyrka - jej asystenta. Nasi goście opowiadali nam o zasadach ruchu drogowego, o tym, jak ważna jest ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię. Poznaliśmy atrybuty policjanta i niektóre znaki drogowe. Wiemy również jak zachować się, gdy przypadkiem się zgubimy.


galeria>>


DZIEŃ PYRY
24.09.2021 r.


Dzisiejsze popołudnie spędziliśmy w przedszkolu z naszymi opiekunami i rodzicami. Serdecznie przywitała wszystkich pani Mirka, a pani Ania opowiedziała nam bajkę o pyrze. Potem było mnóstwo zabawy podczas przedszkolnych wykopek, w które wszyscy się bardzo zaangażowaliśmy. Nauczyciele przygotowali konkursy dla rodziców i wspólnie potańczyliśmy. Dużo radości sprawiło nam zrobienie razem z rodzicami pamiątkowego Pyrka.

galeria>>POWITANIE JESIENI
23.09.2021 r.


Dzisiaj witaliśmy nową porę roku - jesień. Szukaliśmy jej w ogródkach i w lesie. Wszędzie znajdowaliśmy jej ślady - cudowne kolorowe liście, owoce na drzewach i grzyby w lesie. Jesień jest naprawdę piękna, będziemy podziwiać jej uroki podczas naszych spacerów a prace plastyczne, które wykonaliśmy są super pamiątką.


galeria>>POKAZ BANIEK MYDLANYCH
22.09.2021 r.


Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy zwycięzcę publiczności programu "Mam Talent", który przeniósł nas w cudowną krainę baniek. Braliśmy czynny udział w pokazie, a na koniec każdy z nas mógł zobaczyć bańkę mydlaną od środka.

galeria>>DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20.09.2021 r.


Dzień Przedszkolaka był super. Nauczyciele przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji. Bardzo lubimy zabawy z chustą animacyjną, więc sprawiły nam one dużo radości. W tym dniu nie zabrakło również zadań plastycznych i konkursów sprawnościowych. Na koniec otrzymaliśmy dyplomy.

galeria>>MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
15.09.2021 r.


Dzień Kropki 2021 odbył się pod hasłem „Jesteśmy kreatywni, wierzymy w swoje możliwości”. Poznaliśmy niezwykłą książkę pt. „Naciśnij mnie”, która pokazała nam, jak jedna mała kropka może dostarczyć mnóstwo zabawy. Obejrzeliśmy również film pt. „The dot”, który stał się inspiracją do stworzenia prac plastycznych. Już teraz wiemy, że czasem od jednej małej kropki wszystko się zaczyna.

galeria>>PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU
rok szkolny 2021/2022

Szybko minęły pierwsze dni w przedszkolu. W tym czasie uczyliśmy się, bawiliśmy, spacerowaliśmy i robiliśmy wiele innych rzeczy. Dlatego kochani rodzice przesyłamy Wam kilka zdjęć. Zachęcamy Was do odwiedzania nas na Facebooku, gdzie znajdziecie więcej fotografii z życia przedszkolaka.

galeria>>ZAKOŃCZENIE ROKU
25.06.2021 r.

ŻABKI, MOTYLKI I BIEDRONKI


Dzisiaj bawiliśmy się świetnie. Panie przygotowały dla nas mnóstwo atrakcji. Były wspólne tańce, wata cukrowa i balonowe zwierzątka. Otrzymaliśmy drobne upominki własnoręcznie wykonane przez nasze wychowawczynie i kolorowe dyplomy. Dziękujemy panią i kolegom za wspólnie spędzony czas.

galeria>>POŻEGNANIE STARSZAKÓW
25.06.2021 r.


Nadszedł ten dzień, kiedy przyszło nam pożegnać przedszkole. To były niesamowite cztery lata zarówno dla nas jak i naszych opiekunów, za które serdecznie dziękujemy. Na uroczystości zakończenia roku, mieliśmy przyjemność gościć przedstawiciela Fundacji Wspierania i Rozwoju Edukacji Panią Mirosławę Krzyśkę, Panią Dyrektor Przedszkola, Grono Pedagogiczne oraz naszych kochanych Rodziców. Wystawiliśmy piękne przedstawienie, podczas którego recytowaliśmy wiersze, tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki, otrzymaliśmy drobne upominki, dyplomy oraz gratulacje. Po części oficjalnej mogliśmy obejrzeć  dwa filmy - jeden przygotowany przez grupy młodsze i drugi, który był prezentem dla naszych rodziców. Na koniec czekał na nas słodki poczęstunek. To był niezwykły dzień, pełen wrażeń, łez oraz radości.

galeria>>JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI
28.06.2021 r.

WIEWIÓRKI


Dziękujemy za nominację Biedronkom do  challenge „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”. Z przyjemnością wykonaliśmy pracę plastyczną metodą stemplowania, ubraliśmy się na niebiesko, wykonaliśmy gazetkę tematyczną i nominowaliśmy trzy kolejne grupy. Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!


galeria>>JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI
24.06.2021 r.

BIEDRONKI


W związku z otrzymaniem nominacji do  challenge „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” wykonaliśmy pracę plastyczną, ubraliśmy się na niebiesko i nominowaliśmy trzy kolejne grupy. Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!


galeria>>DZIEŃ DZIECKA
1.06.2021 r.


Nadszedł oczekiwany przez wszystkie dzieci dzień. Wiedzieliśmy, że jak zawsze będzie to czas pełen zabawy i niespodzianek. Nie myliliśmy się. Zabawy zorganizowane przez naszych opiekunów sprawiły nam wiele radości, a prezenty, sylwetki zwierzątek,  otrzymane od przedstawiciela Fundacji Wspierania i Rozowju Edukacji Pani Mirosławy Krzyśki, które symbolizują nazwy naszych grup, umieściliśmy na placu zabaw. Wyglądają pięknie.

galeria>>PIKNIK RODZINNY
29.05.2021 r.


W minioną sobotę mieliśmy możliwość wystąpienia przed naszymi rodzicami z okazji Dnia Rodziny. Tego dnia został zorganizowany piknik w Zielonej Enklawie, gdzie mogliśmy skorzystać z licznych atrakcji: dmuchanego zamku, przejazdu bryczką i na kucyku. Rodzice mogli upiec kiełbaski na ognisku. Pogoda nam dopisała, a każdy z nas otrzymał upominek z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

galeria>>WIZYTA W KURNIKU
13.05.2021 r.

Realizując temat: WIOSNA NA WSI i korzystając z zaproszenia rodziców Heleny mieliśmy okazje na własne oczy zobaczyć kury oraz koguty. Tata Heleny opowiedział nam o życiu kur, ich odżywianiu oraz opiece nad potomstwem. Największą atrakcją była możliwość pogłaskania koguta oraz zobaczenia kwoki wysiadującej jaja.

galeria>>DZIEŃ ZIEMI
22.04.2021 r.

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczyliśmy się jak dbać o naszą planetę. Wiemy, że trzeba segregować śmieci i co to jest recykling. Wiemy też, że należy oszczędzać wodę i papier, żeby nie zniknęły jeziora i lasy. Wszyscy chcemy, żeby nasza Ziemia była piękna i chcemy oddychać świeżym powietrzem, dlatego głośno śpiewamy „OCHROŃ ZIEMIĘ, BĄDŹ JEJ PRZYJACIELEM…”

galeria>>POWITANIE WIOSNY
22.03.2021 r.


MOTYLKI I ŻABKI
Dzisiaj najmłodsze grupy przywitały nową porę roku, z tej okazji przyszły ubrane w wiosennych kolorach. Był to dzień pełen atrakcji. Dzieci wykonały eksperymenty oraz stworzyły ogródek w sali przedszkolnej. Mamy nadzieje, że wiosenne słoneczko zostanie z nami na długo. Z niecierpliwością czekamy na wyniki naszej pracy, które z pewnością za kilka dni pojawią się w naszym ogródku.

BIEDRONKI I WIEWIÓRKI
My starszaki zdecydowaliśmy się przywitać wiosnę na sportowo. Skakaliśmy, ćwiczyliśmy równowagę i celność -  bawiliśmy się świetnie rozładowując nową wiosenną energię. Nie zabrakło też rozmów na temat nowej pory roku oraz zgodnie z tradycją ekologicznej marzanny, którą następnie wspólnie symbolicznie zniszczyliśmy.

galeria>>DZIEŃ KOBIET
8.03.2021 r.


ŻABKI I MOTYLKI

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od rozmów o kobietach, o tym jakie są ważne, jakie role wypełniają w naszym życiu.  Super bawiliśmy się podczas pokazu mody, dziewczynki chętnie zakładały kolorowe łaszki, korale czy kapelusze. Czuły się w roli modelek jak rybki w wodzie. Z przyjemnością wręczyliśmy dziewczynkom prezenty i słodką niespodziankę.

BIEDRONKI

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i małe. W tym szczególnym dniu nie obyło się bez cukierków i drobnych upominków. Wiele radości sprawiły nam przygotowane  zagadki, zabawy ruchowe i plastyczne.

WIEWIÓRKI

Starszaki także obchodziły Dzień Kobiet. Chłopcy zadbali, aby dziewczynki w tym dniu poczuły się wyjątkowo. Oprócz życzeń, słodkich upominków i drobnych prezentów nie zabrakło rozmów o tym jaką ważną rolę w życiu każdego pełnią najbliższe im kobiety. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że w tym dniu należy szczególnie docenić ich starania i to, że zawsze są przy nas. Dziękujemy!

galeria>>


DZIEŃ DINOZAURA
26.02.2021 r.


ŻABKI I MOTYLKI


Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Dowiedzieliśmy się, że dinozaury zamieszkiwały kiedyś naszą planetę, dzieliły się na mięso i roślinożerców, niektóre z nich potrafiły pływać, inne latały a jeszcze inne spacerowały po ziemi. Dużo radości sprawiła nam zabawa w paleontologa, naśladowanie dinozaurów i sesja zdjęciowa.

BIEDRONKI

Dzień Dinozaura, który przedszkolaki z grupy Biedronek obchodziły właśnie dziś, to doskonała okazja, aby kolejny raz przypomnieć sobie o pradawnych mieszkańcach Ziemi, o ich zwyczajach, zachowaniach oraz cechach szczególnych. W trakcie zajęć  przedszkolaki  samodzielnie wykonały maski i łapy dinozaura, wcielając się w swojego niepowtarzalnego i ulubionego gatunku dinozaura, układały  puzzle z różnymi gatunkami dinozaurów i kolorowały przygotowane sylwety dinozaurów.

galeria>>DZIEŃ KOTA
17.02.2021 r.


Dzień Kota rozpoczęliśmy od przypomnienia najsłynniejszych, bajkowych, kocich bohaterów. W tym zacnym gronie znalazł się Filemon, Bonifacy, Klakier, Kot w butach i Garfield. Później sami zamieniliśmy się w kotki naśladując ich codzienne zwyczaje. Po tym miłym dniu została nam pamiątkowa pacynka.

galeria>>


WALENTYNKI
15.02.2021 r.

Dzisiaj w przedszkolu z okazji Walentynek przygotowywaliśmy laurki. Adresatami naszych „walentynek” były osoby dla nas najbliższe. Nasze mamy, tatusiowie, babcie i dziadkowie, ciocie i wujkowie, siostry i bracia. Miłą niespodzianką dla nas były słodkie lizaki w kształcie serc.

galeria>>DZIEŃ PIZZY
9.02.2021 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu zagościła królowa dań włoskich - pizza. Aby delektować się tym wspaniałym przysmakiem, musieliśmy wykonać puszyste drożdżowe ciasto, przygotować dodatki i przede wszystkim zetrzeć ser. Nasze ciasto starannie rozwałkowaliśmy, posmarowaliśmy sosem pomidorowym i po posypaniu dodatkami upiekliśmy w piekarniku. Pachniało w całym przedszkolu, a smak zapamiętamy na długo. Pizza była pyszna.

galeria>>DZIEŃ ROGALIKA
1.02.2021 r.


Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Rogalika. Z tej okazji, każdy z nas zrobił własne ciasteczko. Wiemy już, że z ciasta trzeba przygotować trójkącik, dołożyć smakowite nadzienie i umiejętnie zwinąć, a potem do piekarnika…J i smaczny rogalik gotowy. Najlepszy był moment degustacji, rogaliki z nadzieniem czekoladowym to super sprawa.

galeria>>BALIK KARNAWAŁOWY
28.01.2021 r.


W końcu doczekaliśmy się tego niezwykłego wydarzenia jakim jest BALIK KARNAWAŁOWY. Każdy mógł dzisiaj przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Wśród nas można było spotkać księżniczki w sukniach balowych, wróżki, piratów, strażaka, policjanta, super bohaterów i wiele różnych barwnych postaci, których nie sposób zliczyć i wymienić. Podczas trwania zabawy mieliśmy okazję brać udział w wielu konkursach, zabawach ruchowych oraz tańcach, znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa w miłej i bajkowej atmosferze sprawiła nam wiele radości. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

galeria>>


WIGILIA
18.12.2020 r.


Zbliża się świąteczny czas, radosny, rodzinny, pełen ciepła, miłości i tradycji. Dzisiaj w przedszkolu uczestniczyliśmy w wigilijnym obiedzie. Ubraliśmy się odświętnie a na stole pojawił się biały obrus, opłatek i piękny stroik. Nie zbrakło również dodatkowego nakrycia i sianka pod obrusem. Ten uroczysty obiad rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem i modlitwy, może dlatego barszcz i ryba smakowały wyjątkowo? Po obiedzie odwiedził nas Gwiazdor, który był zachwycony naszymi kolędami i podarował nam prezenty. Było magicznie.

galeria>>MIKOŁAJKI
7.12.2020 r.


Jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku w końcu nadszedł. Tego dnia w prezencie od świętego mikołaja otrzymaliśmy słodycze, które czekały na nas w bucikach. Z okazji mikołajek nauczyciele przygotowali dla nas zadania specjalne i konkursy, chętnie je wykonywaliśmy i z dużym zaangażowaniem wzięliśmy udział w konkursach. Oczywiście nie zabrakło w tym dniu śpiewu i tańca.


galeria>>


ANDRZEJKI
30.11.2020 r.


Andrzejki to święto czarów i magii. Tego dnia przy pomocy różnych przedmiotów mogliśmy dowiedzieć  się co czeka nas w przyszłości. Układaliśmy buciki, by ustalić kto w najbliższym czasie wybierze się w niezwykłą podróż, wróżyliśmy sobie przyszły zawód oraz imię kolegi/koleżanki, z którymi będziemy mogli zaprzyjaźnić się w szkole. Kręciliśmy kołem fortuny i odczytywaliśmy jego wróżby. Wykonaliśmy też pracę plastyczną, a na pamiątkę tego dnia i dobrej zabawy otrzymaliśmy kolorowe andrzejkowe dyplomy.


galeria>>


DZIEŃ MISIA
25.11.2020 r.


25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Misia i tego właśnie dnia mogliśmy uczestniczyć w wielu konkursach i zadaniach poświęconych misiom. Ćwiczyliśmy zręczność niedźwiedzich łapek, łowiliśmy rybki oraz baryłki miodu i rozdawaliśmy niedźwiedzkowe uściski. Tworzyliśmy wizerunek misia układając puzzle, a nawet próbowaliśmy niedźwiedzi przysmak – miodek. Na koniec tego niezwykłego dnia zostaliśmy obdarowani słodką niespodzianką oraz mogliśmy wykonać pamiątkowe zdjęcie.


galeria>>


„102 LATA NIEPODLEGŁOŚCI”


Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięliśmy udział w akcji zorganizowanej przez Przedszkole nr 12 „Plastusiowo”. Naszym zadaniem było pięknie, uroczyście się ubrać i wykonać zdjęcia z fotogadżetami związanymi z Polską. Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowanie i dyplom.galeria>>DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
5.11.2020 r.


Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Każdy mógł przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Wśród nas można było spotkać księżniczki w sukniach balowych, wróżki, myszki, kotki, strażaka i wielu super bohaterów. Podczas trwania zabawy mieliśmy okazję brać udział w wielu konkursach, zabawach ruchowych oraz tańcach, znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa w miłej i bajkowej atmosferze sprawiła nam wiele radości.


galeria>>


MAGICZNA MOC BAJEK
PAŹDZIERNIK 2020 r.


Właśnie rozpoczęliśmy ogólnopolski projekt czytelniczy, będziemy go realizować przez  kolejne miesiące. Przystępując do projektu, każda grupa stworzyła kącik tematyczny. W październiku z przyjemnością śledzimy przygody Misia Uszatka, który stał się inspiracją naszych prac plastycznych, wysłaliśmy także życzenia seniorom z Domu Pomocy Społecznej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania.

galeria>>


DZIEŃ CHŁOPAKA
30.09.2020 r.


Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki swoim kolegom głośno zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły prezenty, śliczne magnesy i coś słodkiego. Później wszyscy zgodnie bawiliśmy się naszymi zabawkami, oczywiście chłopcy wybierali zabawy.

galeria>>


POWITANIE JESIENI
23.09.2020 r.

ŻABKI I MOTYLKI

Chociaż smutno nam się zrobiło, kiedy nasza pani powiedziała, że skończyło się lato, to dobre humory powróciły, gdy poznaliśmy zalety jesieni. Podczas  spaceru do lasu zauważyliśmy cudowne kolory liści, piękne muchomory i czerwoną jarzębinę. Szeleszczące liście wykorzystaliśmy podczas zabawy z chustą animacyjną i wraz z pozostałymi skarbami zebranymi podczas spaceru: szyszkami, gałązkami sosny i suchą trawą, stworzyliśmy tor sensoryczny. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że lubimy jesień.

BIEDRONKI I WIEWIÓRKI
Dzisiaj z okazji pierwszego dnia jesieni aktywnie braliśmy udział we wszystkich zorganizowanych zabawach na świeżym powietrzu, takich jak: „Krab”, przenoszenie przedmiotów za pomocą szczypiec oraz w wyścigach rzędów. Wykonaliśmy pracę plastyczną - jesienne drzewo i rozwiązywaliśmy zagadki związane z tematyką jesienną. Nie zabrakło również spaceru, którego głównym celem było poszukiwanie pierwszych oznak jesieni. Wspólne dary: kasztany, żołędzie, kolorowe liście, szyszki i jarzębina, które przynieśliśmy ze spaceru znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym.

galeria>>DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
21.09.2020 r.

ŻABKI I MOTYLKI

W Dniu Przedszkolaka bawiliśmy się świetnie. Wszyscy wzięliśmy udział w konkursach przygotowanych przez panią Anię. Dużo radości sprawiła nam wizyta klauna, który wyczarował dla nas zwierzątka z balonów. Za uśmiechnięte buzie, podczas naszego święta, otrzymaliśmy medale i słodkie ośmiorniczki.

BIEDRONKI

U Biedronek w Dniu Przedszkolaka zagościły wesołe harce i zabawy taneczne. Pojawienie się klauna sprawiło nam dużo radości. Podczas wspólnie spędzonego czasu bawiliśmy się wyśmienicie, gry i zabawy umiliły nam czas. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia otrzymaliśmy medale i  zwierzątka wykonane z balonów.

WIEWIÓRKI

Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień. Świętowaliśmy i my, bawiąc się, tańcząc i śpiewając w rytm doskonale nam znanych piosenek. Otrzymaliśmy specjalne bilety, dzięki którym mogliśmy wziąć udział w różnorodnych zadaniach: plastycznych - malowaliśmy balony, gimnastycznych - ćwiczyliśmy w zespołach, a nawet kulinarnyc h- ozdabialiśmy przygotowane muffinki. To był dzień pełen radości, uśmiechów i doskonałej zabawy.

galeria>>PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU


Kochani rodzice wiemy, że martwicie się jak spędzamy czas w przedszkolu i czy nie jesteśmy smutni, dlatego przesyłamy Wam kilka zdjęć. Zachęcamy Was do odwiedzania nas na Facebooku, gdzie nasi nauczyciele umieszczają  nasze zdjęcia, na których zobaczycie jak się bawimy i pracujemy.

galeria>>Zaproszenie na zebranie


Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się  dnia 27 sierpnia 2020 r. w budynku Przedszkola Leśna Kraina. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną zebranie odbędzie się w dwóch grupach, rodzice zobowiązani są do posiadania maseczki. Rodziców dzieci z grup Żabki i Wiewiórki zapraszamy na godz. 16.00, a rodziców dzieci z grup Motylki i Biedronki na godz. 17.00.


Porządek zebrania:
1. Powitanie zebranych.
2. Potwierdzenie zapoznania się rodziców z dokumentami regulującymi pracę przedszkola - podstawą programową, statutem, koncepcją i misją przedszkola (zachęcam rodziców do zapoznania się z tymi dokumentami na stronie przedszkola).
3. Zapoznanie rodziców z procedurami obowiązującymi w przedszkolu.
4. Przedstawienie rodzicom rytmu pracy w przedszkolu.
5. Omówienie zakupienia wyprawki przedszkolnej.
6. Omówienie systemu płatności czesnego oraz należności za wyżywienie dziecka w przedszkolu.

Dyrektor Przedszkola 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego